Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)
O NÁS PDF Tisk Email

 

Jóga, jež je předávána na našich kurzech, byla postupně předávána v linii učitelů od Sri Swami Satyananda Saraswati, PhDr. Milada BARTOŇOVÁ až po současného guru, jímž je paní Olga MUCHOVÁ.

 

 

Olga MUCHOVÁ

 

nar. 21.4.1945. Józe se věnuje přes 40 let. Za tuto dobu jejími kurzy prošlo bespočet zájemců. Někteří z nich jógu dále vyučují ve vlastních kurzech. Olga Muchová se

dále zabývá úměním, píše básně, maluje obrazy, ráda cestuje po zemích blízkých jejímu srdci, jako je Francie, Itálie, Indie a v neposlední řadě svůj čas věnuje němým tvářím a přírodě. V současnosti vede Olga Muchová kurzy klasické jógy v Karlových Varech, v Ostrově a v Hroznětíně a vychovává další adepty jógy.

 

 

 

 

PhDr. Milada BARTOŇOVÁ


PhDr. Milada Bartoňová (*1917) pochází z moravských Hodslavic. Po ukončení obecné a měšťanské školy pracovala čtyři roky jako dělnice ve Zlíně v Baťové továrně. Již v této době přispívala do časopisu Sbratření, vydávaného Přemyslem Pittrem. Touha po vzdělání jí přivedla do učitelského ústavu ve Valašském Meziříčí a poté na Universitu Karlovu. Vzdělání si dále prohlubovala studiem hindštiny a sanskrtu. Jako redaktorka vědecké literatury ve Státní pedagogické nakladatelství redigovala spisy J.A.Komenského.

Pod vedením Swamiho Satyanady absolvovala v letech 1967/68 v Indii mezinárodní kurz jógy. Po návratu vedla se svým životním druhem Rostislavem Hoškem kurzy integrální jógy. V kurzech i na letních soustředěních spolupracovala mimo jiné i s André Van Lysebethem a indickými jogíny MUDr. M. Bholem, Goyalem, sv. Gítanandou, sv. Višnudévanandou.

Je spoluautorkou knihy Od staré Indie k dnešku (1972), autorkou sbírky básní Sebekříšení (1988), úvah a básní Světlo bdících (1998), přispívala do časopisu Nový orient, vydávala časopisy O nás a Pro nás a Svítání. Zasloužila se také o vydávání učebnic a příruček orientálních jazyků.

Hodnotné texty a básně, které Milada Bartoňová psala, včetně dalších zajímavých informací můžete nalézt na www.sebekriseni.cz 

 

 

 

SRI SWAMI SATYANANDA SARASWATI

 

Základní informace o Sri Swami Satyanandovi Saraswati naleznete přimo na domovském webu www.biharyoga.net

 

 

 

 

ja_vez

 

Martin HOCH

 

nar. 31.12.1973. Józe se věnuje pod vedením paní Olgy Muchové od roku 2000. Výuce se věnuje od roku 2011. Cvičitel II. třídy s živnostenským oprávněním, živnost vázaná - poskytování tělovýchovných služeb v blasti jógy, IČ: 635 24 333. Vede kurzy jógy v Karlových Varech v Centru klasické jógy, Bělehradská 965/1, Karlovy Vary, v ZŠ Svahová 24-26, Karlovy Vary, individuálně vede i jednotlivé zájemce a pořádá letní praxe jógy. Dále se věnuje masážím dle Ájurvédy a Tantře. Zároveň Martin Hoch spravuje tento web.